akademický pracovník a vedoucí laboratoře
Zabývá se infekční etiologií a epidemiologií diabetu 1. typu. Před zahájením práce v laboratoři (1999) pracoval rok na dětském oddělení (hlavně diabetologie). Pracoval v molekulárně epidemiologické laboratoři Národního ústavu pro veřejné zdraví v Oslo, Norsko (u K.S. Ronningen, 1998-1999) a ve virologické laboratoři Univerzity v Tampere, Finsko (u prof. H. Hyöty, 2012).
Podílel se na publikaci více než sta článků v mezinárodních časopisech. Obdržel The ISPAD Young Investigator’s Award (2005) a další ocenění.
Náplní jeho práce představuje zejména vymýšlet a psát projekty, grantové návrhy a články; vést laboratoř; dohlížet na některé projekty mladších členů laboratoře. Má zkušenosti zejména s PCR k detekci a kvantifikaci virů, detekci jednonukleotidových polymorfismů včetně technik k typizací HLA, s epidemiologií diabetu, okrajově pak i s monogenními nemocemi. Učí v pregraduálním i postgraduálním studiu.
výzkumný pracovník
Zabývá se genetikou monogenních forem diabetu, zvláště pak MODY diabetu. Je dvouatestovaný pediatr, dlouhodobě pracuje na dětském oddělení, věnuje se pacientům s diabetem a endokrinními onemocněními, včetně poruch růstu. V letech 2000-2001 pracovala 8 měsíců v molekulárně genetické laboratoři Steno Diabetes Center and Hagedorn Research Institute v Dánsku.
Je autorkou nebo spoluautorkou četných mezinárodních publikací. Obdržela ocenění za nejlepší publikaci České diabetologické společnosti za rok 2013 a cenu za nejlepší publikaci České společnosti pro dětskou endokrinologii 2013 a 2010.
V laboratoři pracuje se vzorky pacientů s podezřením na MODY a novorozenecký diabetes. Vede databázi MODY rodin, komunikuje s lékaři doporučujícími pacienty k vyšetření. Účastní se výzkumných projektů a grantů zaměřených na genetiku MODY diabetu. Má zkušenosti zejména s PCR a přímým sekvenováním genů. Učí v pregraduálním i postgraduálním studiu.
výzkumný pracovník
Zabývá se monogenním diabetem, jeho diagnostikou a původem prevalentních mutací v naší populaci. Je autorkou či spoluautorkou desítek mezinárodních publikací. V roce 2010 stážovala dva měsíce na Univerzitě v Oslo.
postgraduální studentka, výzkumný pracovník
V laboratoři molekulární genetiky začala pracovat jako laborantka, kdy se zabývala diagnostickou detekcí a kvantifikací DNA virů, po roce nastoupila na postgraduální studium pod vedením Ondřeje Cinka.
Zabývá se studiem virů jako možných spouštěčů diabetu 1. typu za použití technik sekvenování nové generace. Navštívila laboratoř prof. Hyotyho, Tampere, Finsko, kde půl roku pracovala na vzorcích z DIPP studie (Diabetes Prediction and Prevention). Také se podílí na sekvenování plicního mikrobiomu u pacientů s cystickou fibrózou.
laborant
V Laboratoři molekulární genetiky pracuje od roku 2010.
Zabývá se diagnostickou detekcí a kvantifikací DNA virů u transplantovaných pacientů.
laborantka
Zabývá se predikcí diabetu 1. typu.
postgraduální studentka
Od 9/2014 6mesicni stáž v rámci ESPE (European Society od Pediatric Endocrinology) Research Fellowship na Institute of Childs Health University College of London, Great Ormond Street Hospital London.
Kromě toho je sekundární lékař na pediatrické klinice 2. LF UK a FN Motol – ve specializaci přípravě na atestaci z dětského lékařství.
Pavel Dřevínek – MUDr, Prof, vedoucí Ústavu lékařské mikrobiologie FN Motol
Milena Antušková – Ing., vede oddělení PCR diagnostiky Ústavu lékařské mikrobiologie
Petr Hubáček – MUDr, PhD, zodpovídá za diagnostiku DNA virů v naší laboratoři
Jana Malíková – MUDr, PhD, v naší laboratoři realizovala své postgraduální studium, v současné době zde zavádí laboratoř funkčních studií
Tereza Doušová – MUDr, vedoucí plicního oddělení FN Motol, v současné době pracuje v laboratoři tkáňových kultur na projektu testování nových látek jako terapeutických prostředků pro pacienty s cystickou fibrózou
Leave a Comment
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.